עוגות פרווה

התחליף המלאכותי או הדובדבן שבקצפת?

אחת מהתופעות האופייניות לכולם היא התשוקה למשהו מתוק בתום ארוחה בשרית כבדה.ניתן בימים רגילים להרוות את הדחף העז הזה בעזרת סוכריה כלשהי או פרי, אך כשמדובר באירוע גדול יש צורך באיתור פתרונות אחרים המותאמים לאופי האירוע.

 

הפתרונות המקובלים ביותר לאירועים בסדר גודל שכזה כוללים לרוב קינוחים למיניהם או עוגות פרווה. עם זאת, עוגות פרווה המוגשות לאורחים עלולות לא פעם להרגיש בפה כתחליף מלאכותי ולהתקבל כאכזבה בבלוטות הטעם במקום להוות טוויסט מפתיע או הדובדבן שבקצפת בתום הארוחה.

 

עוגות פרווה - אף אחד לא נותר אדיש

עוגות פרווה אכן התאפיינו בעברן בטעמי לוואי מלאכותיים, אך כיום יש למה לחכות בסיום הארוחה הכשרה בזכות היצע תחליפי חלב ושיטות ההכנה המתקדמות והחדישות שהגיעו גם לישראל.

 

קונדיטוריית נוגטין מציעה ללקוחותיה מבחר עשיר של עוגות פרווה בטעם של עוד, שאחת המבוקשות ביותר היא עוגת מוס שכבות המשלבת בין מוס שוקולד בלגי איכותי למוס חלבה מעודן, עם תלתלי חלבה ועיטורי קקאו, בעיצוב וטעמים שאינם מותירים אף אחד אדיש.

 

דוגמה נהדרת היא עוגת מוס פירות יער, המורכבת משכבות של מוס פירות יער יחד עם מוס שוקולד לבן בעיטור פירות יער. כ כן, נוגטין משווקת ללקוחותיה מגוון פטיפורים לאירועים גם במהדורת פרווה.

למידע והזמנות השאירו פרטיכם כאן ונשוב אליכם בהקדם

x
x